Podsumowanie akcji „Znicz 2019” powiecie toruńskim - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Podsumowanie akcji „Znicz 2019” powiecie toruńskim

Data publikacji 04.11.2019

Podczas trwania policyjnej akcji „Znicz 2019” policjanci na terenie Torunia i naszego powiatu nie odnotowali poważniejszych wydarzeń. Przez długi weekend na drogach naszego regionu nie doszło do żadnego wypadku.

Podczas trwania policyjnej akcji „Znicz 2019” na drogach  powiatu toruńskiego nie doszło do żadnego wypadku. Przez ostatnie dni funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo na drogach, cmentarzach i w ich okolicach. Mundurowi reagowali na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, takie jak: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, sprawdzali prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz przewożenia dzieci w fotelikach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze i posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych. 

W tym roku funkcjonariusze toruńskiej drogówki, spodziewając się większego niż zazwyczaj natężenia ruchu, obserwowali ruch i drogi powiatu również z kabiny samolotu, latając z pilotami z Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Loty te pomogły odpowiednio wcześnie zareagować i rozładować powstające korki oraz  utrudnienia w ruchu drogowym. Wszystko po to, aby jak najszybciej zareagować i upłynnić ruch stwarzając tym samym możliwość szybszego dotarcia do celu wszystkim odwiedzającym groby bliskich. 
Na drogach powiatu doszło do 39 kolizji. Na szczęście były to niegroźne zderzenia, gdzie nikt nie został ranny. Pomimo apeli funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Może im grozić do 2 lat więzienia. 

Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski
  • widok z samolotu na Toruń
  • widok z samolotu na Toruń
  • widok z samolotu na Toruń
  • widok z samolotu na Toruń
  • widok z samolotu na Toruń