Policyjna grupa „SPEED” znów w akcji - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Policyjna grupa „SPEED” znów w akcji

Data publikacji 12.12.2019

Policjanci wchodzący w skład grupy „SPEED”, powołanej do walki z piratami drogowymi, prowadzili wczoraj intensywne działania na terenie drogi krajowej nr 10. Efektem pracy mundurowych z trzech województw: kujawsko–pomorskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego było ujawnienie 102 wykroczeń w ruchu drogowym i podjęcie kroków restrykcyjnych wobec ich sprawców.

Prędkość i brawura to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Takowych nie brakuje na krajowej „dziesiątce”, która jest ważną arterią komunikacyjną naszego kraju. Dlatego też wczoraj (11.12.19) w godzinach 9 - 17 policjanci grupy „SPEED” prowadzili w tym miejscu działania. Połączone siły mundurowych z komend województwa kujawsko–pomorskiego (Toruń, Bydgoszcz, Lipno i Nakło), mazowieckiego (Sierpc i Płock) i zachodniopomorskiego (Wałcz) sprawiły, że akcja odniosła oczekiwany skutek prewencyjny, bowiem w tym obszarze podczas jej prowadzenia nie doszło do żadnego wypadku czy kolizji.

Policjanci skontrolowali łącznie 115 pojazdów, spośród których aż 102 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość jazdy. Jeden z kierowców za rażące zlekceważenie obowiązujących w terenie zabudowanym ograniczeń stracił nawet prawo. Policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów. Za nieprawidłowości w tym zakresie zatrzymali trzy dowody rejestracyjne. 

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie z dużą częstotliwością. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

Autor: kom. Marta Nawrocka
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Policjant kontroluje kierowcę