Policjanci apelują o czujność - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Policjanci apelują o czujność

Data publikacji 18.05.2020

W miniony piątek policjanci odnaleźli stadko kaczek , które przypadkowo znalazło się przy bardzo ruchliwej ulicy w toruńskiej dzielnicy Podgórz. Funkcjonariuszy zaalarmował czujny przechodzień. Policjanci apelują, przewidujmy i reagujmy.

W miniony piątek   (15.05.)  około  godz.  14:00, policjanci  z Oddziałów  Prewencji Policji w Bydgoszczy Kompania Toruń,  pełnili służbę w Toruniu w rejonie toruńskiej dzielnicy Podgórz.
Patrolując okolicę ulicy  Prufferów,   zostali powiadomieni przez przypadkowego przechodnia o ptakach, które  znajdowały  się w rejonie  ruchliwej ul. Poznańskiej. Świadek poprosił policjantów o  podjęcie interwencji, w obawie, że  może dojść do nieszczęścia, gdyby ptaki  nagle pojawiły się  na ulicy. To  mogło wywołać zaskoczenie wśród kierowców lub zagrażać samemu ptactwu.
Policjanci bardzo szybko odnaleźli stadko, czyli  dwie mamy kaczki z malutkimi. Przechodząca obok kobieta podpowiedziała, że dzikie kaczki  prawdopodobnie oddaliły się z przyklasztornego stawu. Naprowadzenie płochliwego stadka na właściwą drogę okazało się zabawną sytuacją, w której uczestniczyło kilku funkcjonariuszy oddziału. Bezproblemowo jednak  „rodzinka” wróciła do  domu.
Okazuje się, że  zwierzęta  a nawet ptaki mogą zagrozić bezpieczeństwu kierowców  dlatego dziękujemy za każdy taki sygnał. Policjanci apelują do wszystkich o reagowanie w takich sytuacjach i powiadamianie tak jak w tym przypadku pierwszego napotkanego patrolu lub telefonowanie na numer alarmowy 112.
Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska
Ładowanie odtwarzacza...