Wiadomości

Debata społeczna podczas spotkania z prezydentem

Data publikacji 05.03.2014

Wczoraj 24.04.2014
podczas pierwszego tegorocznego
spotkania prezydenta Michała Zaleskiego
z mieszkańcami, które odbyło się
na Osiedlu Stawki w Toruniu nie zabrakło przedstawicieli Policji. W spotkaniu,
które miało miejsce w Zespole ...

Wczoraj 24.04.2014 podczas pierwszego  tegorocznego spotkania prezydenta Michała Zaleskiego  z mieszkańcami, które  odbyło się na Osiedlu Stawki w Toruniu nie zabrakło przedstawicieli Policji. W spotkaniu, które miało miejsce w Zespole Szkół nr 14 przy Hallera,  w którym uczestniczyło  około 100 torunian, wziął udział I  Z- ca  Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu, mł. insp. Stanisław Milarski,  przedstawiciele  Komendy Miejskiej  Policji w Toruniu i Komisariatu Policji Toruń  Podgórz  po to, aby przeprowadzić debatę społeczną  dotyczącą bezpieczeństwa na tamtym terenie.

W pierwszej części spotkania zostały zaprezentowane m.in. najważniejsze założenia tegorocznego budżetu miasta oraz kilka krótkich filmów dotyczących najważniejszych miejskich inwestycji:  w tym rewitalizacji  budynków Dworca Głównego PKP, budowy linii tramwajowej na Bielany, trasy średnicowej oraz trasy mostowej wschodniej. Swoje wystąpienie dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa  w Rejonie działania Komisariatu Policji Toruń Podgórz zaprezentował podkom. Maciej Wojtak- Zastępca Komendanta Komisariatu.

W części drugiej, poświęconej na dyskusję z mieszkańcami Stawek, poruszono kwestie dotyczące: usunięcia starych drzew zagrażających bezpieczeństwu, zagospodarowania terenu cmentarza ewangelickiego przy ul. Rubinowej i planów związanych z zagospodarowaniem Parku Tysiąclecia. Mieszkańcy poruszali problemy dotyczące  zmian infrastruktury drogowej : głównie kwestii zmniejszenia progów zwalniających oraz istniejącym i planowanym połączeniu lewobrzeżnej części Torunia z autostradą A1 i trasą S-10. Dyskutowano m.in. na temat bezpieczeństwa i  lokalizacji przystanków linii nr 36. Mieszkańcy pytali również o plany związane z przeniesieniem zajęć pozalekcyjnych do szkół na lewobrzeżu w związku z dyslokacją ogniska pracy pozaszkolnej Dom Harcerza. Poruszali także aspekty dotyczące przekraczania przez kierowców dozwolonej  prędkości  na niektórych odcinkach ulic, miejsc gromadzenia się młodzieży i swoich podejrzeń dotyczących tych spotkań. Wszystkie sugestie mieszkańców zostały spisane przez policjantów i będą uwzględnione podczas dyslokacji poszczególnych służb oraz działań z zakresu prewencji kryminalnej i przeciwdziałania zjawiskom niepożądanym społecznie.









podinsp. Wioletta Dąbrowska

Powrót na górę strony