Krajanka tytoniowa bez akcyzy - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Krajanka tytoniowa bez akcyzy

Data publikacji 08.10.2015

Wczoraj (07.10) podczas przeszukania policjanci z komisariatu w Chełmży odnaleźli krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze ustalili, że 59-latek naraził Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 10.000 złotych z tytułu nie odprowadzonego podatku. Teraz mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz do trzech lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (07.10) wieczorem policjanci z komisariatu w Chełmży w jednej z piwnic odnaleźli krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy.

Kryminalni już od pewnego czasu mieli przypuszczenia, że 59-letni mieszkaniec Chełmży może posiadać taki towar. To dało im podstawę do przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny i przyległej do lokalu piwnicy. Tam policjanci odnaleźli worek i reklamówkę z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Wstępne wyliczenia funkcjonariuszy wskazują, że należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie blisko 10 tysięcy złotych. Jeszcze dziś 59-latek usłyszy zarzuty związane z tzw. paserstwem akcyzowym z Kodeksu Karnego Skarbowego.

Teraz grozi mu wysoka grzywna oraz do trzech lat pozbawienia wolności. 


sierż. szt. Wojciech Chrostowski 

Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski
  • Krajanka tytoniowa bez akcyzy