Toruńska policjantka najsilniejsza

Data publikacji 26.06.2017

Toruńska policjantka sierż. szt. Marzena Grzelak najsilniejszą kobietą w mundurze w Polsce. A toruński strażnik miejski Michał Bator wicemistrzem Polski. 24 czerwca 2017 r. na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu po raz drugi zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wieloboju Siłowym.

W minioną sobotę 24 czerwca 2017 roku  o godzinie 11:00 na Błoniach Nadwiślańskich (plaża) przy ul. Bulwar Filadelfijski w Toruniu odbyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w wieloboju siłowym. Organizatorem zawodów był ubiegłoroczny zwycięzca KSM TEAM ze Straży Miejskiej w Toruniu. Zawodnicy  musieli wziąć udział w pięciu  dyscyplinach siłowych. Były to ćwiczeniu na argometrze (dystans 500 m), przysiadach ze sztangą nad głową z wyprostowanymi rękoma (ciężar: mężczyźni 35 kg, kobiety 20 kg – 25 powtórzeń), podrzucie sztangi (ciężar: mężczyźni 35 kg, kobiety 20 kg – 25 powtórzeń), przenoszeniu kega (ciężar: mężczyźni 70 kg, kobiety 40 kg - dystans 2x10 m), martwym ciągu (ciężar: mężczyźni 70-75 kg, kobiety 40-45 kg – 20 powtórzeń). Najlepszą wśród kobiet była toruńska policjantka sierż szt. Marzena Grzelak z Wydziału Ruchu Drogowego. Sierżant Marzena okazała się najsilniejszą kobietą w mundurze w Polsce. To nie jedyne osiągnięcie toruńskiej funkcjonariuszki. Pisaliśmy o niej już wielokrotnie. Cieszymy się razem z naszą koleżanką i serdecznie gratulujemy.
W październiku pisaliśmy o jej osiągnięciu we Wrocławiu. W dniu 8.10.2017 w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych we Wrocławiu,  odbyły  III Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach uczestniczyli m.in. żołnierze, strażacy, policjanci. W zawodach startowało 140 osób. Wśród tych ostatnich sierż. szt. Marzena Grzelak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu w kategorii Open Kobiet zajęła I miejsce. W kategorii kobiet reprezentantka z Torunia pokonała czternaście innych pań głównie z wojska. Leżąc wycisnęła 90 kilogramów.  Jako ciekawostkę można potraktować fakt, że jej 14 letnia córka  Karina Kwiatek w tym samym czasie zdobyła   III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Judo, które odbyły się tej samej soboty w Opolu. Wobec tego mama z córką mogły wspierać się i  kibicować sobie tylko telefonicznie. Jakaż była ich radość, gdy obie znalazły się na podium.

Przypomnijmy, że nasza funkcjonariuszka zajęła  także II miejsce w X Drawskim Turnieju w Wyciskaniu Sztangi leżąc w kategorii : wyciskanie klasyczne „open kobiet”. Zawody odbyły się 27.08.2016 roku o godzinie 11:00 w Drawsku Pomorskim. Organizatorem  zawodów było Stowarzyszenie Sportów Siłowych „Rufian” i Burmistrz Drawska Pomorskiego. Toruńska funkcjonariuszka zajmując II miejsce  wycisnęła leżąc sztangę o wadze 90 kilogramów. Należy zaznaczyć, że zawodniczka, która ją wyprzedziła podniosła zaledwie 2,5 kilograma więcej.  Czekamy na kolejne osiągnięcia. Przypominamy, że to nie jedyny sukces policjantki z toruńskiego Wydziału Ruchu Drogowego. Pisaliśmy już o niej we wcześniejszych informacjach, gdy  w nocy z  12 na 13  marca tego  roku  w godzinach 20:00- 6:00 odbył się III Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki Otyliada 2016 zorganizowany przez toruński MOSiR w pływalni  przy ul. Hallera. Wzięła w nim  także udział funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego  sierż. szt.  Marzena Grzelak. Pływając  przez 10 godzin  pokonała dystans 22 000 metrów co daje 22 kilometry. Ponieważ był to najdłuższy odcinek  pokonany przez biorące w nim  udział kobiety zdobyła I miejsce. Marzena Grzelak  zdobyła medal i dyplom za przepłynięcie najdłuższego dystansu w tym maratonie w kategorii kobiet co daje jej również ósme miejsce w Polsce. Spośród 20 wszystkich uczestników  w Toruniu zajęła III miejsce. Do tego trzeci dyplom został jej przyznany jako najliczniejszej rodzinie biorącej udział w tym widowisku sportowym ponieważ pływały z nią też dzieci ( 16 letni syn – przepłynął 5250 m  i 13 letnia córka- przepłynęła 6000 metrów).
Ogółem w Polsce w tym roku w Otyliadzie brało udział 1791 uczestników. Marzena Grzelak była też ósma w Polsce spośród 62 kobiet. Pani sierżant zapowiada udział w następnych zawodach. Na razie nie zdradza jednak swoich planów.