Policjanci zabezpieczyli broń i kilogramy narkotyków - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli broń i kilogramy narkotyków

Kryminalni toruńskiej komendy w jednym z mieszkań na Chełmińskim Przedmieściu odnaleźli blisko 4,5 kilograma amfetaminy i plantację ponad 120 krzaków marihuany. Podczas przeszukania policjanci natrafili również na ponad 1100 tabletek ecstasy, rewolwer, kamizelkę kuloodporną oraz urządzenia do ważenia i próżniowego pakowania narkotyków. Za kraty trafił 20-letni torunianin. Wcześniej do tej sprawy sąd aresztował dwóch mieszkańców Aleksandrowa Kujawskiego.

 
Dzisiaj (07.07) kryminalni toruńskiej komendy wykonują czynności procesowe z udziałem 20-latka podejrzanego o złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna trafił do policyjnej celi w środę (05.07) wieczorem. Jego zatrzymanie to efekt pracy funkcjonariuszy zajmujących się przestępczością narkotykową, którzy w jednym z mieszkań na ul. Bema odnaleźli blisko 4,5 kilograma amfetaminy oraz plantację marihuany. Policjanci zabezpieczyli ponad 120 sadzonek konopi oraz profesjonalne środki do uprawy roślin, oświetlenie i wentylatory wspomagające wzrost. Zabezpieczone sadzonki były we wstępnym etapie rozwoju, natomiast gdyby osiągnęły pełną dojrzałość to można by z nich wyprodukować ponad 2,5 kilograma gotowego narkotyku. Oprócz tego podczas przeszukania funkcjonariusze odnaleźli ponad 1100 tabletek ecstasy, 140 gramów gotowego suszu marihuany, rewolwer na ostrą amunicję, kamizelkę kuloodporną a także urządzenia do ważenia i próżniowego pakowania narkotyków. Zatrzymanie 20-latka to kolejna realizacja w sprawie, która swój początek miała 29 czerwca tego roku. Wtedy kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali na ul. Łódzkiej osobowego mercedesa. Autem podróżowało dwóch mieszkańców Aleksandrowa Kujawskiego. 33- i 39-latek przewozili ponad 100 gramów amfetaminy. Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychoaktywnych i wprowadzenia ich do obrotu. Sąd aresztował obydwu mężczyzn na 3 miesiące. 
Los zatrzymanego 20-latka rozstrzygnie się dzisiaj. Mężczyzna usłyszy zarzuty między innymi za posiadanie znacznej ilości narkotyków i ich uprawę oraz udział w obrocie. Niewykluczone, że zatrzymany poniesie również konsekwencje za posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Teraz może mu grozić do 12 lat więzienia. Kryminalni zapowiadają, że to początek sprawy i nie wykluczają dalszych zatrzymań.
Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski
Ładowanie odtwarzacza...