Pijany i zatrzymanymi uprawnieniami, spowodował wypadek - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Pijany i zatrzymanymi uprawnieniami, spowodował wypadek

Data publikacji 06.09.2017

Dzisiaj rano z ust śledczych w Komisariacie Policji Toruń Śródmieście usłyszał zarzut jazdy pod wpływem alkoholu pomimo utraconych wcześniej uprawnień i spowodowanie wypadku. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało chwilę wcześniej na ul. Św. Józefa spowodował wypadek powodując obrażenia u rowerzysty Od razu trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony poniedziałek 04.09.2017 około godziny 11:50 dyżurny policji otrzymał informację o wypadku do jakiego doszło w Toruniu przy ul. Św. Józefa. Jak ustalili policjanci kierowca pojazdu renault master, w wyniku wykonania nieprawidłowego manewru wyprzedzania najechał na prawidłowo jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Pomimo, iż jadący jednośladem przewrócił się  i doznał obrażeń  ciała kierujący pojazdem  oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci sprawdzili, że rowerzysta był trzeźwy. Natychmiast po tym zdarzeniu poinformowano o nim toruńskie  patrole. Krótko po godzinie  12.00 patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu na ul. Lelewela zatrzymał pojazd  renault master. Funkcjonariusze od razu powiązali go ze zdarzeniem na ul. Św. Józefa. Kierowca już we wstępnych słowach rozmowy wydał się funkcjonariuszom pijany. Stróże prawa poddali go badaniu stanu  trzeźwości. Jakież było zaskoczenie kiedy w drugim badaniu mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 31- latek został zatrzymany i trafił do policyjnego  aresztu. Dzisiaj rano (06.09.2017.) z ust śledczych w Komisariacie Policji Toruń Śródmieście usłyszał zarzut  jazdy pod wpływem alkoholu pomimo utraconych wcześniej uprawnień i spowodowanie wypadku.  
Okazało się, że wchodzenie w konflikt z prawem dla tego człowieka  to nie pierwszyzna. Jego kartoteka kryminalna to długa lista licznych włamań i kradzieży. Do tego rozbój, jazda pod wpływem alkoholu i zniszczenie mienia. Również dzisiaj  kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście doprowadzili tego mężczyznę do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód. Prokurator zdecydował o środku zapobiegawczym dla niego. Od tej pory do czasu zakończenia się postępowania będzie musiał zgłaszać się do Komisariatu Policji Toruń Śródmieście trzy razy w tygodniu na policyjny dozór. Musi również zapłacić kilkaset złotych poręczenia majątkowego i obowiązuje go zakaz opuszczania kraju.  Teraz  grozi  mu do 5 roku więzienia.  
Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska