POM@GAMY - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

POM@GAMY

Data publikacji 06.09.2017

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu rusza kolejna edycja akcji „POM@GAMY”. Od 1 września wszyscy uczniowie szkół z Torunia i z powiatu toruńskiego mogą kontaktować się z funkcjonariuszami za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Od 1 września wszyscy uczniowie szkół z Torunia i z powiatu toruńskiego mogą kontaktować się z funkcjonariuszami za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu rusza kolejna edycja akcji „POM@GAMY”. Uczniowie mogą skorzystać z adresu mailowego pomagamy.torun@bg.policja.gov.pl. Jest on obsługiwany przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji zajmujących się problematyką nieletnich. Na adres ten dzieci i młodzież będą mogli przesyłać wiadomości w przypadkach, gdy będą potrzebowali pomocy w związku z przemocą w szkole, lub w domu, poważnymi konfliktami, czy innymi problemami, w których rozwiązaniu niezbędna będzie pomoc policjantów.

Często dzieci i młodzież sami borykają się z poważnymi problemami, bądź starają się od nich uciec dlatego, że nie mają wsparcia w dorosłych, nie wiedzą gdzie szukać pomocy, nie są w stanie z różnych względów zwrócić się po pomoc do rodzica, nauczyciela, pedagoga. Zdarza się, że problemy takie narastają i przychodzi czas, gdy wydaje się, że na ich rozwiązanie jest już za późno. 
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji uruchamiają adres mailowy właśnie dla takich osób. Każdy mail będzie rzetelnie sprawdzany, na każdy zostanie udzielona odpowiedź. Wiadomość można wysłać anonimowo.  

Jeżeli jesteś ofiarą przemocy w szkole, czy w domu, jeżeli widzisz, że ktoś jest krzywdzony, a nie potrafi lub nie szuka pomocy napisz do nas:

pomagamy.torun@bg.policja.gov.pl

Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski