Policjanci z Torunia na podium

Data publikacji 17.10.2017

Od minionej soboty sierż. szt. Marzena Grzelak jest tegoroczną wicemistrzynią w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wywalczyła II miejsce w kategorii OPEN w IV Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych zorganizowanych we Wrocławiu. To nie jedyny sportowy sukces Pani sierżant. Dodatkowo nasz kolega, który służy w Komisariacie Policji Toruń Podgórz w tych samych zawodach wywalczył również miejsce na podium. Zajął III miejsce w kategorii 140 kg.

W minioną sobotę  we Wrocławiu w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych  i Chemicznych we Wrocławiu,  odbyły  IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zmaganiach najsilniejszych żołnierzy i funkcjonariuszy wzięło udział 144 zawodników i zawodniczek. Mistrzostwa otworzył Komendant Centrum płk mgr inż. Kazimierz Łucki, który życzył wszystkim zawodnikom osiągnięcia rekordowych wyników. W uroczystości dekoracji zwycięzców wzięli udział goście honorowi Mistrzostw, Pan Paweł Rańda – Dyrektor Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz st. chor. Mariusz Jędra – Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.
Wśród kobiet toruńską jednostkę reprezentowała  sierż. szt. Marzena Grzelak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu w kategorii Open Kobiet zajęła II miejsce. Wyprzedziła ją funkcjonariuszka  z Biura Ochrony Rządu Małgorzata Krauza. Trzecie miejsce zaś przypadło policjantce z Wrocławia  Joannie Wiśniewskiej. W kategorii  140 kilogramów sierż. szt. Łukasz Latanowicz z Komisariatu Policji Toruń Podgórz zajął zaszczytne III miejsce. Przed nim byli funkcjonariusz z Aresztu Śledczego w Toruniu Krzysztof Rygielski. Pierwsze miejsce zajął żołnierz z JW 31 36  Krzysztof Drozdowski.