Spotkanie w „Słoneczku” - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Spotkanie w „Słoneczku”

Data publikacji 18.10.2017

Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu odwiedziła 100 najmłodszych przedszkolaków w „Słoneczku” w Grębocinie. Były rozmowy, przypomnienie najważniejszych zasad bezpieczeństwa, sygnały i znaki drogowe.

W minionym tygodniu tj. 13.10.2017r. funkcjonariuszka  z Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Miejskiej Policji w Toruniu prowadząca zajęcia profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa,  odwiedziła maluchy w Przedszkolu „Słoneczko” mieszczącym  się w Grębocinie . 
W ramach spotkania funkcjonariuszka  ćwiczyła z dziećmi przechodzenie na przejściach dla pieszych, uczyła znaków drogowych, oznaczeń, sygnalizatorów, prezentowała  treści związane z koniecznością noszenia elementów odblaskowych.  W przyswojenie tej  wiedzy pomógł również animowany film edukacyjny „Bezpieczna droga z radami Spongeboba”. Takie spotkania to zawsze niecodzienna sposobność dla dzieci do  obejrzenia atrybutów funkcjonariuszy pracujących na drodze m.in. tarczy do zatrzymywania pojazdów, popularnie nazywanego lizakiem. To także świetny czas  do zaprezentowania obowiązujących  zasad w przypadku przejazdu pojazdu uprzywilejowanych. Starsze dzieci  miały możliwość obejrzenia filmu „Bezpieczna droga z radarami Spangeboba” Dla utrwalenia poruszanych podczas spotkania treści dzieci otrzymały opaski odblaskowe. W spotkaniu uczestniczyło 100 dzieci z wszystkich  grup przedszkolnych.
Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska