Wypadek pieszego– to na szczęście tylko ćwiczenia - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Wypadek pieszego– to na szczęście tylko ćwiczenia

Data publikacji 19.10.2017

Specjalnie na ta okazje, dzieci przygotowały hasła promujące noszenie elementów odblaskowych, każda z klas musiała je głośno wyrecytować. Przygotowano także symulacja wypadku drogowego z udziałem osoby pieszej, która szła po niewłaściwej stronie drogi. Udział w ratowaniu życia wzięła policjantka oraz strażacy.

Wczoraj  tj. 18.10.2017r.  st. sierż. Agnieszka Bubień  z Wydziału Ruchu Drogowego  odwiedziła  Szkołę Podstawową w Łysomicach, aby wziąć udział w zorganizowanej jak co roku  tam akcji " Kamizelka dla pierwszaka". Jest to akcja poświęcona wyposażaniu  dzieci klas pierwszych  wszystkich miejscowości z gminy Łysomice. W tym roku  w przedsięwzięciu uczestniczyło  stu   uczniów ze szkół w Łysomicach, Turznie, Świerczynach oraz Ostaszewa. 

Specjalnie na ta okazje, dzieci przygotowały hasła promujące noszenie elementów odblaskowych, każda z klas musiała je głośno wyrecytować. Do atrakcji dnia należała symulacja wypadku drogowego z udziałem osoby pieszej, która szła po niewłaściwej stronie drogi. Udział w ratowaniu życia wzięła policjantka oraz strażacy z PSP. W trakcie pokazu funkcjonariuszka  relacjonowałam  przebieg całej akcji  oraz czynności jakie wykonywali  strażacy ratujący  osobę potrąconą. Tego dnia również zorganizowano specjalny pokaz  psów służbowych, w których uczestniczyli policjanci z Ogniwa Psów Służbowych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wraz ze swoimi podopiecznymi.  Po zakończeniu pokazów dalsza część zajęć odbyła się w auli szkoły. Tam funkcjonariuszka  z Wydziału Ruchu Drogowego przypomniała zasady bezpiecznych zachowań na drodze oraz wagę i potrzebę noszenia odblasków. W tym celu wykorzystała również  Magiczną tubę. Dzieci również udzielały odpowiedzi na zadawane  zagadki o tematyce drogowej. Na zakończenie całej imprezy dzieci otrzymały kamizeli oraz odblaskowe opaski  i breloczki  ,edukacyjne  książeczki " Bądź bezpieczny na drodze". Nie zabrakło też  tego co dzieci lubią najbardziej czyli słodkości.

 

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska