Wypadek na skrzyżowaniu - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Wypadek na skrzyżowaniu

Data publikacji 06.07.2018

Kierowca ciężarówki marki scania skręcając w ul. Szymańskiego zahaczył rowerzystkę jadącą oznakowanym przejazdem dla rowerów. 62- letnia kobieta jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, doznała bardzo poważnych obrażeń, które spowodowały konieczność jej hospitalizacji. Policjanci apelują o ogromną ostrożność na drogach.

 
        Wczoraj tj. 4.07.2018r. około  godziny  16:30  na skrzyżowaniu ul. Marii  Skłodowskiej – Curie a ul. Stanisława Szymańskiego doszło do wypadku z udziałem rowerzystki. Kierujący samochodem  marki scania z naczepą jadąc od  strony ul. Olsztyńskiej w kierunku centrum  podczas wykonywania manewru skrętu w prawą stronę  doszło do zderzenia z kobietą jadącą w  tym samym kierunku  ścieżką rowerową. 
Kobieta wjechała pod tylne koła pojazdu. Obrażenia  powstałe w wyniku wypadku były na tyle poważne, że kobieta trafiła do szpitala. Zarówno 44 - letni kierowca ciężarówki jak i  62 – letnia rowerzystka byli trzeźwi. 
Teraz postępowanie w sprawie tego wypadku prowadzi Komisariat Policji Toruń Rubinkowo. 
 
Policjanci apelują o ogromną ostrożność na drogach. Pamiętajmy, że piesi i rowerzyści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Ich obrażenia w konfrontacji z pojazdem są zawsze bardzo poważne.  
Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska