Wiadomości

Kolejne spotkanie policjantów w ramach programu „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO… NAD WODĄ”

Data publikacji 06.07.2018

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wraz z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Toruniu, odwiedzili dzieci z Przedszkola im. Marii Montessorii w Toruniu. Wszystko w związku z trwającymi już wakacjami i w ramach prowadzonej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Wczoraj  (05.07) a w związku z trwającymi  wakacjami letnimi, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wraz  z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Toruniu, odwiedzili dzieci z Przedszkola im. Marii Montessorii w Toruniu. 

W tym czasie  sezon  kąpieli trwa już na dobre.  Funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz ratownicy  spotkają  się z  dziećmi regularnie. Tym razem odwiedzili przedszkolaki, aby zapoznać je z zasadami bezpiecznego zachowania się nad wodą.
 Dzieci dowiedziały się jakie warunki muszą zostać spełnione, aby kąpiel była bezpieczna – kiedy, gdzie i w jaki sposób wolno wchodzić do wody. Zwrócono dzieciom uwagę na zagrożenia, z którymi mogą spotkać się w czasie przebywania w pobliżu akwenów – na plaży jak i w wodzie. Prelegenci zaprezentowali  sprzęt ratunkowy znajdujący się na wyposażeniu WOPR w Toruniu. Dzieci miały możliwość osobiście dotknąć i sprawdzić w jaki sposób działają przedmioty ratujące zdrowie a niejednokrotnie i życie. 
Przedszkolaki wykazały się dużym zaangażowaniem i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Każde dziecko otrzymało również od funkcjonariuszy i ratowników książeczki dotyczące bezpieczeństwa w czasie wakacji oraz kolorowanki i łamigłówki dotyczące bezpiecznego zachowania się nad wodą.

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska