Policjanci odnaleźli narkotyki w garażu - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Policjanci odnaleźli narkotyki w garażu

Data publikacji 06.07.2018

Policjanci kryminalni postanowili wylegitymować człowieka i przeszukać wynajęty przez niego garaż. Odnaleźli w nim woreczki z zielonym suszem i białą substancją. Pierwsza o wadze blisko 129 gram okazała się marihuaną, druga ważyła ponad 97 gramy i wykazała cechy charakterystyczne dla amfetaminy. Dzisiaj toruński sąd zastosował wobec 45 –latka tymczasowe aresztowanie. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Dzisiaj (06.07.) policjanci doprowadzili do Sądu Rejonowego w Toruniu  mężczyznę, który słyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków  odurzających. 

Cała sytuacja miała swój początek w środę (04.07).  Policjanci kryminalni z toruńskiej komendy podczas przejazdu ul. Szosa Bydgoska w pobliżu garaży zauważyli podejrzanie  zachowującego się  mężczyznę. Postanowili przyjrzeć się bliżej całej sytuacji. W pewnym momencie nabrali podejrzeń, że mężczyzna może łamać ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Postanowili wylegitymować tego człowieka i przeszukać wynajęty garaż z którego wcześniej wychodził. To właśnie w nim odnaleźli narkotyki. Mężczyzna próbując je schować włożył woreczki z nimi  do jednej  z toreb, które leżały między oponami. To jednak nie umknęło uwadze policjantów.  Odnaleźli woreczki z zielonym suszem i białą substancją. Pierwsza o  wadze blisko 129 gram okazała się marihuaną, druga ważyła ponad 97 gramy i  wykazała cechy charakterystyczne dla amfetaminy. 
Wtedy 45 - latek został zatrzymany. Zaraz po wykonaniu czynności z jego udziałem trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj (05.07) usłyszał zarzut posiadania narkotyków  w znacznej ilości. Może mu za to grozić do 10 lat więzienia.
Dzisiaj Sąd Rejonowy w Toruniu po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez policjantów a na wniosek Prokuratora  Prokuratury Rejonowej   Toruń Centrum Zachód  zastosował  wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na najbliżej trzy miesiące.

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska
Ładowanie odtwarzacza...