Policjanci skierowali uwagę na „pasy” - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Policjanci skierowali uwagę na „pasy”

Data publikacji 09.07.2018

Policjanci kontrolowali pojazdy w ramach akcji „Pasy”. Tego dnia 19 kierowców nie korzystało z pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo funkcjonariusze sprawdzali prawidłowość zabezpieczenia dzieci podczas jazdy w pasach lub fotelikach.

          W miniony  piątek (06.07) w związku z trwającymi  już wakacjami, policjanci z  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, przeprowadzili akcję  „Pasy”, która miała na celu egzekwowanie od kierujących oraz pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa. Kontrolujący policjanci zwracali również w tym czasie szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci w pojazdach m.in.  ich sposób zapięcia w pasów bezpieczeństwa lub zabezpieczenia w fotelikach.

           Dodatkowo policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców oraz kontrolowali ich jazdę zgodą z zasadami ruchu drogowego. W akcji tego dnia uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów, którzy skontrolowali blisko  260 pojazdów z czego prawie 250 stanowiły  samochody osobowe. Niestety 29 kierowców dopuściło się  wykroczeń a  19 kierowców nie korzystało z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Policjanci zatrzymali również jednego kierowcę, który  w nieprawidłowy  sposób zapewnił bezpieczeństwo przewożonym  dzieciom. 

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska