Pięć zarzutów i do 5 lat więzienia - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Pięć zarzutów i do 5 lat więzienia

Data publikacji 09.07.2018

Tyle grozi 22- latce z Torunia, która w sobotni poranek swoim zachowaniem złamała kilka przepisów. Śledczy zarzucili jej krótkotrwałego użycia pojazdu, kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, naruszenia nietykalności cielesnej policjanta i ich znieważenie. Do tego przyjdzie jej zapłacić dwa mandaty m.in. za jazdę bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji.

W minioną sobotę (07.07)  około  godziny  8:00 policjanci z  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zostali wezwani do kolizji do jakiej doszło w Toruniu przy ul. Bydgoskiej. 

Okazało się, że 22 -letnia  kobieta  kierująca samochodem osobowym marki ford mondo chcąc zaparkować auto, którym jechała  uszkodziła prawidłowo zaparkowane dwa inne  pojazdy  marki mercedes i kia optima. Gdy policjanci przyjechali na miejsce kobieta mówiła bardzo niezrozumiale i chaotycznie a do tego czuć było od niej woń alkoholu. To  od razu nasunęło policjantom wątpliwości co do stanu jej trzeźwości. Badanie przeprowadzone przez stróżów prawa potwierdziło ich przypuszczenia. Kobieta miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Do tego okazało się, że  nie jest właścicielką pojazdu i użytkowała go wbrew woli swojego partnera.  Na domiar złego  nigdy nie uzyskała uprawnień do kierowania pojazdami czyli  nie posiadała prawa jazdy.
 W trakcie wykonywania czynności na miejscu nie stosowała się do wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń a  w stosunku do interweniujących policjantów zachowywała się wulgarnie znieważając ich słownie,  a dodatkowo  jednego  szarpała i  kopnęła. W końcu do agresywnej kobiety wezwano pogotowie ratunkowe , które zabrało ja do szpitala. Po wyjściu z niego kobieta usłyszała pięć zarzutów. 
Pierwszy dotyczył krótkotrwałego użycia pojazdu, następnie kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, naruszenia nietykalności cielesnej policjanta i ich znieważenia. Do tego przyjdzie jej zapłacić dwa mandaty m.in. za jazdę bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji.
Grozi jej teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska