Nietrzeźwy kierowca doprowadził do kolizji - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca doprowadził do kolizji

Data publikacji 11.07.2018

W Pędzewie doszło do kolizji, w której sprawca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz grozi mu nawet do 2 lat więzienia.

Wczoraj (10.07.) około godziny 16:00 policjanci z toruńskiej „drogówki” dostali  zgłoszenie o  kolizji, która miała miejsce w Pędzewie.  Kierowca forda focusa jadąc drogą krajową nr DK 80 uderzył w tył volkswagena.  Ten pojazd chcąc skręcić w lewo ustępował w tym czasie pierwszeństwa przejazdu innym pojazdom.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce poddali badaniu stanu trzeźwości obu kierujących. Stan trzeźwości kierowcy, który doprowadził do kolizji już od samego początku budził wątpliwości stróżów prawa. Badanie wykazało u  42-letniego mieszkańca gm. Zawieś Wielka, blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Na domiar złego 42-latek również nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem ponieważ nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Za spowodowanie kolizji, prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za nie posiadanie uprawnień do kierowania pojazdem mężczyźnie oprócz kary grzywny grozi również kara pozbawienia wolności do lat 2.

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wojciech Chrostowski