Groźnie wyglądająca kolizja w Ostaszewie - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Groźnie wyglądająca kolizja w Ostaszewie

Data publikacji 08.10.2018

W sobotę (06.10) w Ostaszewie (gm. Łysomice) doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Kierowca volkswagena bora nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w motorowerzystę. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca osobówki został ukarany mandatem.

W sobotę (06.10) krótko po godzinie 6:00 w Ostaszewie (gm. Łysomice) doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Kierowca volkswagena bora wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w motorowerzystę. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Kierowca osobówki został ukarany mandatem i punktami karnymi za nieudzielenie pierwszeństwa i spowodowanie kolizji. 
 
Okres jesienny sprawia, że warunki na drodze bywają utrudnione. Szybciej zapada zmrok, opady deszczu czy gęste mgły powodują, że kierowca musi jeszcze bardziej zwracać uwagę na to, co dzieje się na drodze oraz zmienić sposób prowadzenia samochodu. Wszystko to sprawia, że trzeba dokładniej dostosować się do sytuacji pogodowej, aby bezpiecznie móc poruszać się po ulicach i uniknąć wypadku lub kolizji.
Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę.
Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski