W trosce o bezpieczeństwo podróżnych - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

W trosce o bezpieczeństwo podróżnych

Data publikacji 08.01.2019

Ferie zimowe to okres zorganizowanych wyjazdów na wycieczki, kolonie i różnego rodzaju obozy. Każdy z uczestników podróży powinien bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. W ramach akcji Komendy Głównej Policji pod nazwą „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego toruńskiej komendy prowadzą kontrole autokarów.

W ramach akcji Komendy Głównej Policji pod nazwą „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu” policjanci z toruńskiej drogówki kontrolują autobusy przewożące dzieci i młodzież na zorganizowany wypoczynek. W trakcie ferii każdy może zgłosić taki przejazd. Funkcjonariusze przed wyruszeniem w podróż sprawdzają stan techniczny takiego pojazdu – układ hamulcowy, kierowniczy, urządzenia oświetlenia i wyposażenie elektryczne, osie koła, opony zawieszenie i ewentualne wycieki paliwa lub oleju. Poza tym za każdym razem kontroli trzeźwości poddawany jest kierowca lubi kierowcy wyruszający w trasę. Oprócz tego mundurowi sprawdzają, czy osoby odpowiedzialne za przewóz mają odpowiednie dokumenty i kwalifikacje. Po takiej kontroli wszyscy pasażerowie mogą być pewni, że wyruszają w drogę sprawnym autokarem.

Na zgłoszenia dotyczące kontroli autokarów przed wyjazdem na ferie oczekuje sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego toruńskiej komendy (tel. 56 641 21 80). Zgłoszenia powinny być przekazywane z wyprzedzeniem przed planowanym wyjazdem.
Zgłoszenie kontroli powinno zawierać:

·         dokładną datę i czas planowanego wyjazdu,
·         dane organizatora, ilość pojazdów i kierunek wyjazdu,
·         dane zgłaszającego wraz z numerem telefonu kontaktowego.

Punkt kontrolny znajduje się w zatoce na Szosie Lubickiej (nitka w stronę centrum w okolicach skrzyżowania z ul. Łyskowskiego) i tam należy podjechać autokarem na ustalony z policjantami dzień i godzinę.

Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski