Spotkanie z seniorami - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Spotkanie z seniorami

Data publikacji 08.01.2019

Policjantki z toruńskiej komendy wzięły udział w spotkaniu z seniorami. Funkcjonariuszki opowiadały o tym jak unikać zagrożeń i przekazały cenne rady, jak postępować, by nie stać się ofiarą przestępstwa.

Wczoraj (07.01) roku funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu odwiedziły Seniorów w Fundacji „Agrafka” znajdującej się przy ul. Królowej Jadwigi 6 w Toruniu. 

Policjantki rozmawiały z seniorami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. W pierwszej części spotkania asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska poruszyła tematykę przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych, w szczególności oszustw dokonywanych metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”. Aby przybliżyć tą tematykę zaprezentowano seniorom filmy edukacyjne przygotowane przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, które pokazują w jaki sposób działają sprawcy oszustw na tzw. ,,wnuczka” czy ,,policjanta”. Seniorzy bardzo chętni uczestniczyli w dyskusji, wymieniali się spostrzeżeniami, informacjami oraz doświadczeniami o sposobach radzenia sobie z zagrożeniami, z którymi mogą spotkać się każdego dnia.
Druga część spotkania, którą omówiła  sierż. szt. Agnieszka Bubień poświęcona była bezpieczeństwu osób starszych w ruchu drogowym. Policjantka przybliżyła Seniorom  zasady bezpiecznego zachowania się na drodze oraz pokazała, jak bardzo ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych. 
Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali ulotkę edukacyjną, która będzie przypominała o tym, jak uchronić się przed nieproszonym gościem oraz elementy odblaskowe, dzięki którym będą widoczni na drodze.

Autor: asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska, Wydział Prewencji KMP w Toruniu
Publikacja: Wojciech Chrostowski