Bezpieczne ferie z uczniami z Dobrzejewic - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Bezpieczne ferie z uczniami z Dobrzejewic

Data publikacji 09.01.2019

Wczoraj (09.01) toruńscy policjanci spotkali się z dziećmi z Szkoły Podstawowej w Dobrzejewicach. Mundurowi tłumaczyli jak bezpiecznie spędzać czas podczas zimowego wypoczynku. Funkcjonariusze przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte akweny i przeprowadzili pokazy pierwszej pomocy. Dzieci otrzymały elementy odblaskowe dzięki, którym będą widoczne i bezpieczne podczas poruszania się po drodze.

Wczoraj (09.01) toruńscy policjanci wspólnie z ratownikiem WOPR spotkali się z uczniami IV klasy ze Szkoły Podstawowej w Dobrzejewicach. Funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania, na podwórku oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Mundurowi przestrzegali  dzieci przed wchodzeniem na akweny pokryte lodem i przypominali uczniom, że zjeżdżanie na sankach czy nartach może odbywać się z górki, która znajduje się daleko od jezdni. Mundurowi wspólnie z ratownikami WOPR i przekazali wiedzę o prawidłowym i skutecznym zachowaniu się podczas udzielania pierwszej pomocy. Pociechy dowiedziały się także kogo i w jaki sposób należy zawiadomić w sytuacji alarmowej. Dzieci  miały również okazję zobaczyć co kryje się w torbie ratownika WOPR. Zdobytą wiedzę dzieci wykorzystały podczas odgrywanej scenki sytuacyjnej, w której miały udzielić pierwszej pomocy ,,poszkodowanemu”.

Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi tematami a odpowiadając na zadawane pytania wykazywały się dużą znajomością w zakresie bezpieczeństwa oraz podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Na koniec dzieci otrzymały elementy odblaskowe dzięki, którym będą widoczne i bezpieczne podczas poruszania się po drodze.

Autor: asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska, Wydział Prewencji KMP w Toruniu
Publikacja: Wojciech Chrostowski
Ładowanie odtwarzacza...