Podziękowania komendanta - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Podziękowania komendanta

Data publikacji 30.01.2019

Wczoraj tj. 29.01.2019 w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu mł. insp. Małgorzata Jorka wręczyła list gratulacyjny z podziękowaniami za udzieloną pomoc Pani Grażynie Kłosowskiej. „…..Pani postawa moralna, troska o życie i zdrowie innej osoby, jakimi wykazała się Pani, w pełni zasługuje na pochwały i budzi podziw zarówno mój jak i podległych mi policjantów…”.Tak napisał liście gratulacyjnym kierowanym do tej Pani insp. Maciej Lewandowski Komendant Miejski Policji w Toruniu.

 
Wczoraj  tj. 29.01.2019 o godz. 13:30 w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy przy  ul. Zamkowej 13, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu mł. Insp. Małgorzata Jorka w imieniu  Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu insp. Macieja Lewandowskiego   podziękowała za udzieloną pomoc Pani Grażynie Kłosowskiej . 
 
Przypomnijmy: W dniu 24.0.2019 roku, policjanci prosili o pomoc świadków. Dzień wcześniej Komisariat Policji w Chełmży przyjął zawiadomienie o zaginięciu 40 -letniej kobiety, która w dniu 23.01.2019 r. udała się do kościoła w Chełmży na ul. Błogosławionej  Juty na mszę o godz. 8.00. Po mszy umówiona była na spotkanie z matką oraz bratem celem udania się do miejsca zamieszkania. Wyznaczonym miejscem spotkania był parking na ul. Sikorskiego w Chełmży przy sklepie NETTO. Do godz. 9.30 nie dotarła na miejsce spotkania, gdzie oczekiwali członkowie rodziny. Zaginiona nie poinformowała nikogo dokąd się udała a jest osobą chorą i powinna zażywać leki. W komunikacie opisaliśmy rysopis kobiety i w co była ubrana i prosiliśmy o pomoc wszystkie osoby, które mogły pomóc w tej sprawie. Sygnał przyszedł z miejscowości Grabówiec znajdującego się na trasie pomiędzy Wąbrzeźnem a Brodnicą. Sprzedawczyni ze sklepu rozmawiała z kobietą, która weszła do niego, żeby się ogrzać. Opowiadała, że idzie do Brodnicy a potem zamierza udać się do Warszawy.
 
 Ponieważ z 40 -latką był trochę utrudniony kontakt po jej wyjściu ze sklepu sprzedawczyni zadzwoniła do córki, aby jej opowiedzieć historię, która jej się przydarzyła. Ta na jednym z portali społecznościowych odnalazł rysopis kobiety i pytała mamę jak była ubrana. Okazało się, że wszystkie dane pasują do zaginionej w Chełmży 40- latki. Kobieta natychmiast zadzwoniła na numer 112 i poprosiła o połączenie z dyżurnym w Chełmży. Zastępca Komendanta tej jednostki wraz z dzielnicowym natychmiast ruszyli w tamtą stronę. Na przystanku PKS przy drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wrocki zauważyli poszukiwaną zaginioną. 
 
Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski tak napisał w liście gratulacyjnym „…..Pani postawa moralna,  troska o życie i  zdrowie innej osoby, jakimi wykazała się Pani, w pełni zasługuje na  pochwały i budzi  podziw zarówno mój jak i podległych mi policjantów. Na Pani ręce składam również podziękowania dla Pani córki Beaty Guttmann, której właściwa reakcja pomogła przyjść z pomocą osobie znajdującej się w potrzebie” .
Ufam, że godna naśladowania wrażliwość obu Pań i prawidłowo ukształtowana postawa społeczna będą cechowały dalsze życie i przyczynią się w przypadkach temu podobnych do propagowania prawidłowych reakcji wśród mieszkańców naszego regionu.
Raz jeszcze dziękujemy za udzieloną pomoc.
Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska