Dramatyczne zdarzenia na lotnisku. Na miejscu policjanci - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Dramatyczne zdarzenia na lotnisku. Na miejscu policjanci

Data publikacji 15.04.2019

Samochód sforsował bramę wjazdową na płytę toruńskiego lotniska i zderzył się ze startującym samolotem. W tym samym czasie zaginęło dwóch spadochroniarzy, którzy wyskoczyli z innego samolotu. To scenariusz wspólnych ćwiczeń toruńskich służb i Aeroklubu Pomorskiego. Głównym celem tej akcji było doskonalenie umiejętności w dziedzinie organizacji i prowadzenia wspólnych akcji Policji i innych służb.

Dzisiaj (15.04) odbyły się wspólne ćwiczenia toruńskich służb i Aeroklubu Pomorskiego. Około godziny 10:00 dyżurny toruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o sforsowaniu bramy wjazdowej na płytę lotniska i uderzeniu pojazdu w startujący samolot. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca. Chwilę później do dyżurnego zadzwonił świadek, który spacerując z psem po pobliskim lesie zauważył jak do hangarów wbiega zakrwawiona osoba. 
Dalszy scenariusz zakładał poszukiwanie spadochroniarzy, którzy w tym samym czasie wyskoczyli nad lotniskiem z innego samolotu i zaginęli w okolicy. Policjanci po chwili zatrzymali uciekiniera, który sforsował bramę i zabezpieczali działania strażaków i ratowników medycznych. Mundurowi zajęli się także ustalaniem okoliczności i świadków tego zdarzenia.
Zadaniem dzisiejszych wydarzeń było sprawdzenie reakcji, komunikacji wzajemnej koordynacji wszystkich służb odpowiedzialnych za życie, zdrowie i bezpieczeństwo ludzi. Ćwiczenia miały za zadanie ocenę wspólnych działań na wypadek sytuacji kryzysowej.  Przyjętym dzisiaj scenariuszem był wypadek w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych.
Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski
  • Karetka wjeżdża na lotnisko
  • Policjant s psem zatrzymuje pozoranta
  • ćwiczenia służb na toruńskim lotnisku
Ładowanie odtwarzacza...