Areszt do sprawy zabójstwa - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Areszt do sprawy zabójstwa

Data publikacji 05.08.2019

78-latek zatrzymany przez policjantów w związku ze śmiercią mężczyzny przy ul. Poznańskiej usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu na najbliższe trzy miesiące. Podejrzanemu może grozić nawet dożywocie.

Wczoraj (04.08) kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili do miejscowego sądu 78-latka podejrzanego o zabójstwo. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w piątek (02.08) nad ranem. Dyżurny toruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zwłokach mężczyzny, które leżą przed garażem na jednym z podwórek przy ul. Poznańskiej. Denata odnalazł przypadkowy świadek. Na ciele mężczyzny odnaleziono rany, które świadczyły o tym, że padł on ofiarą przestępstwa. Na miejscu pracowali kryminalni pod nadzorem prokuratora. Okazało się, że denatem jest 66-latek. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 78-latka, który pomieszkiwał w garażu, przed którym odnaleziono zwłoki. Materiał dowodowy, który zgromadzili kryminalni pozwolił na stwierdzenie, że to właśnie ten człowiek stoi za śmiercią 66-latka. Ofiara i sprawca znali się, w wieczór kiedy doszło do tragedii razem spożywali alkohol. 

Sąd przychylił się do wniosku organów ścigania i aresztował 78-latka na najbliższe 3 miesiące. Może mu grozić nawet dożywocie. 

Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski