Poszukujemy świadków - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Poszukujemy świadków

Data publikacji 07.08.2019

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu ustalają tożsamość mężczyzny, który w czerwcu tego roku skoczył z Bulwaru Filadelfijskiego do Wisły. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkich świadków, którzy widzieli sytuację, która poprzedziła to zdarzenie.

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu prowadzą pod nadzorem prokuratury postępowanie w sprawie zdarzenia, do jakiego doszło 23 czerwca tego roku przy Bulwarze Filadelfijskim. Z dotychczasowych ustaleń kryminalnych opartych o zeznania świadków i nagrania z monitoringów wynika, że około godz. 3:00 z lokalu „Dwa Światy” przy ul. Ducha Świętego wybiegł młody mężczyzna w wieku około 20-25 lat ubrany w jasną kurtkę, koszulkę z krótkim rękawkiem i czarną czapkę z daszkiem. Mężczyzna pobiegł ul. Ducha Świętego w kierunku bulwarów wiślanych i na wysokości mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego skoczył w nurt Wisły. Po przepłynięciu około 300 metrów, na wysokości przystani AZS zniknął pod lustrem wody. Za mężczyzną w jasnej kurtce wybiegł inny mężczyzna a powodem tego zachowania miał być fakt, że bezpośrednio przed zdarzeniem goniony miał pokłócić się z jakąś kobietą. 

W związku z koniecznością wyjaśnienia wszystkich okoliczności opisywanej sytuacji zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się osób, które tej nocy krótko przed godz. 3:00 przebywały w lokalu „Dwa Światy” i widziały kłótnię kobiety i mężczyzny lub znają personalia osoby, która wskoczyła do Wisły bądź mężczyzny, który go gonił. 

Kontakt z Wydziałem  Dochodzeniowo-Śledczym Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście przy ul. PCK 2. Numer telefonu (56) 641 24 52 lub 112.

Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski