Czy rozpoznajesz tę osobę? - Wiadomości - KMP w Toruniu

Wiadomości

Czy rozpoznajesz tę osobę?

Data publikacji 12.08.2019

Ponawiamy prośbę o zgłaszanie się osób, które rozpoznają wizerunek mężczyzny zarejestrowany przez kamery monitoringu. Policjanci z toruńskiej komendy prowadzą pod nadzorem prokuratury postępowanie w sprawie zdarzenia, do jakiego doszło 10 lipca tego roku przy ul. Chabrowej. Funkcjonariusze szukają osób, mogących pomóc w ustaleniu personaliów tej osoby lub innych świadków.

Policjanci z toruńskiej komendy prowadzą pod nadzorem prokuratury postępowanie w sprawie kradzieży rozbójniczej, do jakiej doszło 10 lipca tego roku około godz. 22:00 przy ul. Chabrowej (na wysokości posesji nr 24). Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawca (ubrany w ciemną bluzę z kapturem, ciemne krótkie spodenki i czapeczkę z daszkiem, przez ramię miał przewieszoną torebkę) jechał razem z pokrzywdzonym autobusem MZK linii 27. Kiedy pokrzywdzony wysiadł, ten dogonił go i zerwał mu z głowy czapeczkę. Gdy pokrzywdzony zaczął go gonić i próbował odzyskać utracone mienie rozbójnik zatrzymał się, wyciągnął pałkę teleskopową i zagroził mężczyźnie jej użyciem. Pokrzywdzony wystraszył się, a sprawca oddalił z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze proszą o kontakt osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub rozpoznają osobę przedstawioną na zdjęciach. 

Kontakt z  Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu ul. Grudziądzka 17, tel. (056) 641 26 07 albo z numerem alarmowym 112.

Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski
  • klatka z monitoringu z wizerunkiem mężczyzny
  • klatka z monitoringu z wizerunkiem mężczyzny