Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 24 - Aktualności - KMP w Toruniu

Aktualności

Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 24

Data publikacji 06.11.2019

06 listopada 2019 roku st. asp. Małgorzata Olewińska i mł. asp. Ewa Kłosińska, funkcjonariuszki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu rozmawiały z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

06 listopada 2019 roku st. asp. Małgorzata Olewińska i mł. asp. Ewa Kłosińska, funkcjonariuszki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu rozmawiały z dziećmi  ze Szkoły Podstawowej  nr 24 w Toruniu o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Podczas spotkania dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariuszki szczególną uwagę zwróciły na to, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy dni są krótsze a widoczność na drodze jest ograniczona. Dzieci miały okazję zobaczyć ,,Magiczną Tubę”, która  w bardzo ciekawy sposób pozwala zobrazować widoczność, poruszającej się po zmroku osoby posiadającej element odblaskowy.

Policjantki mówiły także o bezpieczeństwie w życiu codziennym w domu, w szkole, podczas zabawy na podwórku oraz o sposobach postępowania w kontaktach z osobami obcymi.

Autor: st. asp. Małgorzata Olewińska
Publikacja: st. asp. Małgorzata Olewińska
  • Zdjęcia grupowe policjantek z dziećmi
  • Policjantka prezentuje dzieciom "Magiczną Tubę"
  • Policjantka w towarzystwie dziewczynki
  • Policjantka i uczennica prezentują elementy odblaskowe znajdujące się na plecaku
  • Policjantka prowadzi pogadankę z dziećmi