Aktualności

Kujawsko-Pomorskie Targi Pracy w Toruniu

Data publikacji 09.11.2023

Mundurowi i pracownik wydziału kadr z KMP w Toruniu uczestniczyli w „Kujawsko-Pomorskich Targach Pracy”, zorganizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu oraz Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia. Odwiedzający mieli okazję dowiedzieć się jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać stróżem prawa.

Wczoraj (8.11.23) odbyły się „Kujawsko-Pomorskie Targi Pracy”. Wzięli w nich udział funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wraz z przedstawicielką kadr.  Tegoroczna akcja odbyła się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Torunia.

Na targach pracy pojawili się uczniowie szkół średnich, którzy niebawem będą decydować o swojej dalszej edukacji i drodze zawodowej, osoby poszukujące pracy oraz te, które pragną zmienić swoją ścieżkę kariery.

Funkcjonariuszki z wydziału prewencji opowiadały zainteresowanym odwiedzającym o podstawowych pionach i rodzajach służby, przedstawiając również zadania, jakie realizują na co dzień funkcjonariusze poszczególnych wydziałów. Mundurowe mówiły również o etosie zawodu policjanta – o rocie ślubowania, wartościach i wzorach postępowania oraz zasadach etyki zawodowej, jakimi powinien kierować się kandydat.

Funkcjonariusz z referatu techniki kryminalistycznej zaprezentował wyposażenie specjalistycznej walizki, z której na co dzień korzysta technik kryminalistyki zajmujący się ujawnianiem i zabezpieczaniem śladów na miejscu zdarzenia.

Kierownik referatu kadr i szkolenia i prezydialnego KMP w Toruniu mówiła natomiast o warunkach, jakie trzeba spełnić, aby zostać policjantem oraz o tym jak wygląda procedura rekrutacyjna. Słuchacze dowiedzieli się, w jaki sposób aplikować do służby oraz gdzie i jakie dokumenty należy w tym celu złożyć. 

Podczas targów pracy rozdano wiele ulotek informacyjnych dla kandydatów do służby w naszej formacji, kwestionariusze osobowe oraz gadżety.

Targi pracy były również doskonałą okazją dla funkcjonariuszy, aby przybliżyć wszystkim jego uczestnikom, czym jest i na czym polega współczesne niewolnictwo. Handel ludźmi przybiera wiele różnych form i często polega na świadczeniu pracy przymusowej w nieludzkich warunkach, wykorzystaniu w przemyśle erotycznym, zmuszaniu do prostytucji, żebractwa, czy popełniania przestępstw. Policjanci uświadamiali, jak należy postępować podczas poszukiwania zatrudnienia, aby nie stać się ofiarą tego procederu.

Autor: asp. Ewa Kłosińska

  • Stoisko Komendy Miejskiej Policji w Toruniu
  • Funkcjonariuszka i pracownik Policji rozmawiają z osobami zainteresowanymi podjęciem służby w Policji
  • Policjantka wręcza mężczyźnie ulotkę informacyjną dotyczącą naboru do Policji
  • Policjantka przekazuje kandydatce do służby w Policji gadżet z napisem Policja
  • Policjantka przedstawia mężczyźnie alkogogle
  • Technik kryminalistyki prezentuje uczestnikom targów pracy walizkę kryminalistyczną
Powrót na górę strony