Aktualności

Spotkanie z młodzieżą z Oratorium

Data publikacji 11.11.2023

W dniu wczorajszym (10.11.2023 roku) na zaproszenie Księdza Maksymiliana Wójtowicza ze Stowarzyszenia Opieki Nad Dziećmi Opuszczonymi pn. Oratorium funkcjonariuszka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu kom. Małgorzata Olewińska odwiedziła dzieci i młodzież z Oratorium.

Spotkanie z dziećmi i młodzieżą z Oratorium było doskonałą okazją, aby porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

W pierwszej części spotkania młodzież dowiedziała się co to są dopalacze i czym się różnią od narkotyków oraz jaki mają wpływ na organizm młodego człowieka. Policjantka  przestrzegała przed ryzykownymi  zachowaniami, negatywnymi skutkami używania narkotyków i dopalaczy oraz konsekwencjami prawnymi ich posiadania. Policjantka apelowała do obecnej młodzieży, aby wykazywali się  rozwagą i podejmowali świadome decyzje, które mogą mieć wpływ na ich dalsze życie.

Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w dyskusję, która połączona była z pytaniami z ich strony. Rozmawiano o przyczynach sięgania przez młode osoby po narkotyki, dopalacze czy inne używki. Policjantka podkreślała, jak bardzo ważne jest umacnianie asertywnych zachowań, kształtowanie pożądanych społecznie postaw oraz umiejętność spędzania wolnego czasu bez korzystania ze środków odurzających.

Wszyscy chętni mogli założyć alkogogle i narkogogle, które pokazują, jak zmienia się świat i otoczenie osoby pod wpływem alkoholu czy środka odurzającego. Po założeniu okularów można sprawdzić i przekonać się, że zniekształcenie obrazu, problem z oceną odległości, koncentracją, spowolniony czas reakcji to tylko niektóre z efektów obecności alkoholu czy narkotyków w organizmie człowieka.

W drugiej części spotkania z młodszymi dziećmi policjantka rozmawiała nt. szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Podczas spotkania dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjantka mówiła takżeo bezpieczeństwie w życiu codziennym w domu, w przedszkolu, podczas zabawy na podwórku oraz o sposobach postępowania w kontaktach z osobami obcymi.

Na zakończenie uczestnicy spotkania  dostali ulotki edukacyjne, które zawierają najważniejsze informacje o narkotykach i dopalaczach oraz elementy odblaskowe dzięki, którym będą widoczni po zmroku.

  • Policjantka rozmawia z młodzieżą o dopalaczach i narkotykach
  • Policjantka rozmawia z młodzieżą o dopalaczach i narkotykach
  • Policjantka rozmawia z młodzieżą o dopalaczach i narkotykach
  • Uczniowie w alko i narkogoglach
  • Uczniowie w alko i narkogoglach
  • Policjantka przekazuje elementy odblaskowe
Powrót na górę strony